Évszakok ízei 19 - Házi pizzák és egyéb finomságok nyárra
Kiegészítő termékek
Házi pizzák és egyéb finomságok nyárra
Évszakok ízei - 19
Sorozat: Évszakok ízei
Oldalszám: 192 old.
Formátm: A5
Kedves Olvasóink!
Önök az Erdélyi Konyha által kiadott Évszakok Ízei könyvecskénk 21. számát tartják kezükben. Nagy öröm ez számunkra, így engedjék meg, hogy megköszönjük, hogy ennyi idő óta szeretik kiadványunkat, és hűségesek hozzánk.
Néha mindenhol akadnak nehézségek, a mi történetünkben is volt, hogy a járvány idején vagy az utána következő papírhiány miatt nem tudtunk megjelenni, de mindig felálltunk, és haladtunk tovább. Ehhez mi semmiképp sem lettünk volna elegek, elsősorban Önök is kellettek, akik megvásárolják, átlapozzák, és reményeink szerint kedvelik is kiadványainkat. Részünkről annyit ígérhetünk, hogy továbbra is azon leszünk, hogy a mindennapokhoz hozzunk ötleteket, egyszerű és nagyszerű ételekkel, elsősorban szezonális alapanyagokkal és garantáltan kipróbált receptekkel. Azon dolgozunk, hogy receptjeink könnyen elkészíthetőek, és nem utolsósorban pénztárcakímélőek is legyenek, mégis új ízeket csempésszenek a fazekakba.
Az étkezés mindig az az ember legfontosabb tevékenysége volt, hiszen az az önfenntartás alapja. De nem csak azért eszünk, mert muszáj, hanem mert szeretünk is, bár Quintilianus (Kr. u. 35/40 – Kr.u. 96 körül), szónok és író azt mondta, hogy „Nem azért élek, hogy egyek, hanem azért eszem, hogy éljek.” Igaz, mégis az evés örömöt okoz, az pedig még inkább, ha azt látjuk, hogy szeretteink elégedetten, jóllakottan állnak fel az asztal mellől, és tudjuk, hogy finom, egészséges ételt készítettünk számukra.
Kérem, engedjék meg, hogy Móricz Zsigmond, Kivilágos virradatig című művéből idézzünk köszöntő szavaink végén, ezzel is alátámasztva mindazt, amiről beszéltünk.
„Mert már az maga vallás (…), ahogy a magyar ember a szép fehér abrosszal leterített asztalhoz ül, és áhítattal megeszi azt a jó sárga tyúklevest, avval a mennyei ízű csigatésztával, s utána azt a felséges kolozsvári káposztát és a rózsapiros csörögét (…)”
Kellemes böngészést, sok finom ételt, és jó egészséget kívánunk minden kedves Olvasónk számára!